Dönem 5

DÖNEM 5

Öğrenim amacı öğrencinin temel tıbbi tanı, tedavi izlem ve koruma becerilerini kazanması ve tıbbın temel uzmanlık alanlarında bir yanıyla aile hekiminin gereksindiği çekirdek kazanımları elde etmesi, diğer yanıyla bu uzmanlık alanlarının kapsamını ve çalışma alanlarını tanımasıdır.

Öğrenim Hedefleri: Dönem 5’i başarı ile tamamlayan bir öğrenci

  1. Çekirdek eğitim programında yer alan çekirdek hastalıklar ve klinik problemlerin tanı, tedavi, izlem ve korunma önlemlerini bilir, uygulayabilir.
  2. Kayıt işlemlerini eksiksiz yapar.
  3. Tanı ve tedavi süreçlerinde güncel bilgiyi izler, eleştirel olarak irdeleyebilir.
  4. Klinik araştırmanın türlerini sayabilir, bir hipotez geliştirerek proje formatında sunabilir.
  5. Ekip içinde uyumlu çalıştığını gösterir, sorumluluk alır.
  6. Hekimlik uygulamalarının yasal ve etik sorumluluklarını kavrar.
  7. Mesleki bir süreçte verdiği kararların gerekçesini kanıtlara dayalı olarak açıklayabilir.

Değerli Öğrenciler Ders Slayt ve Notlarını erişebilmek için İstanbul Tıp Fakültesi öğrencisi olmalısınız. “@ogr.iu.edu.tr” uzantılı mail adresiniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. “@ogr.iu.edu.tr” uzantılı mail adresiniz yok ise, mail adresi almak veya mevcut olan “@ogr.iu.edu.tr” uzantılı mail adresinizin şifresini unuttuysanız, yeniden oluşturmak için http://ogr.iu.edu.tr/ tıklayınız. “@ogr.iu.edu.tr” uzantılı mail adresinizle gmail’de oturum açtıktan sonra aşağıdaki buton aracılığıyla Ders Slayt ve Notlarına erişim sağlayabilirsiniz. 


ÖNEMLİ NOT:

Ders Slayt ve Notlarını erişebilmek için İstanbul Tıp Fakültesi öğrencisi “@ogr.iu.edu.tr” uzantılı mail adresiniz ile https://mail.google.com/ adresinde oturum açmalısınız. Oturum Açmak İçin TIKLAYINIZ. Oturum açtıktan sonra Ders Slayt ve Notlarına erişebilirsiniz. 


 Ders Slayt ve Notlarına Erişim İçin Tıklayınız