Dönem 2

DÖNEM 2

Öğrenim amacı öğrencinin sistemlerin normal ve yapı ve işlevleri temelindeki insan canlılığının işleyişini kavraması ve temel mesleki becerileri maket/simüle hasta üzerinde uygulayabilmesidir.

Öğrenim Hedefleri: Dönem 2’yi başarı ile tamamlayan bir öğrenci

1.      İnsan canlılığını sağlayan normal organ sistemlerinin makro ve mikro yapısını, işlevlerini, düzenleme mekanizmalarını bilir.

2.      Hekimliğin etik değerlerini örnekler üzerinde tartışabilir.

3.      Simüle hastadan iletişim tekniklerini doğru kullanarak anamnez alabilir, oksijen tedavisinin temel ilkelerini bilir, aydınlatılmış onam alabilir.

4.      Veriden bilgiye giden süreçteki basamakları, bilimsel paradigmaları tanır.

5.      Probleme Dayalı öğrenme oturumlarında kendi öğrenme gereksinimi belirleme davranışını pekiştirir, kaynaklara erişme becerisini geliştirir.

6.      İki sayfalık yazılı bir ödev ile yaz stajında yaşadığı deneyimleri kurallara uygun biçimde özetleyebilir.

Değerli Öğrenciler Ders Slayt ve Notlarını erişebilmek için İstanbul Tıp Fakültesi öğrencisi olmalısınız. “@ogr.iu.edu.tr” uzantılı mail adresiniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. “@ogr.iu.edu.tr” uzantılı mail adresiniz yok ise, mail adresi almak veya mevcut olan “@ogr.iu.edu.tr” uzantılı mail adresinizin şifresini unuttuysanız, yeniden oluşturmak için http://ogr.iu.edu.tr/ tıklayınız. “@ogr.iu.edu.tr” uzantılı mail adresinizle gmail’de oturum açtıktan sonra aşağıdaki buton aracılığıyla Ders Slayt ve Notlarına erişim sağlayabilirsiniz. 


ÖNEMLİ NOT:

Ders Slayt ve Notlarını erişebilmek için İstanbul Tıp Fakültesi öğrencisi “@ogr.iu.edu.tr” uzantılı mail adresiniz ile https://mail.google.com/ adresinde oturum açmalısınız. Oturum Açmak İçin TIKLAYINIZ. Oturum açtıktan sonra Ders Slayt ve Notlarına erişebilirsiniz. 


 Ders Slayt ve Notlarına Erişim İçin Tıklayınız